TELEFON NUMARASI DEĞİŞENLER LÜTFEN HABER VERSİNLER
HABERLER
TARiH
KÖYLE İLGİLİ
YEMEKLER
SÖZLÜK
EVLENENLER
HACCA GİDENLER
ÖLENLER

GEÇMİŞ YIL HABERLERİ
2012 YILI 2011 YILI 2010 YILI 2009 YILI
2008 YILI 2007 YILI 2006 YILI 2005 YILI

2007 YILI HABERLERİ

 

 

 

 
ALLAH RAHMET EYLESİN
19.12.2007 Çarşamba günü Köyümüz halkından Seyfettin ÇINAR Hakkın rahmetine kavuşmuştur. ALLAH yakınlarına ve sevenlerine sabrı Cemil versin.
ALLAH HAYIRLI EYLESİNKöyümüz halkından Ahmet AKILKAT’ın Oğlu Gökhan AKILKAT Kız Kaçırarak evlenmiştir. ALLAH geçim ve mutluluk versin.
ALLAH HAYIRLI EYLESİN
Köyümüz halkından Ebubekir Balcının oğlu Refik BALCI 01.12.2007 de askere gitmiştir. ALLAH hayırlı tezkereler nasip eylesin.
 
ALLAH RAHMET EYLESİN20.11.2007 Salı günü Nazmi ÖZTOPRAK’ ın hanımı Şerife ÖZTOPRAK hakkın rahmetine kavuşmuştur. Çocukları Erdoğan, Ertan, İbrahim ve Mustafa ÖZTOPRAK’ tır. ALLAH rahmet eylesin ve yakınlarına sabır versin.

ALLAH HAYIRLI EYLESİN
Köyümüzün Camisinin Döşeme halısı Ramazan’ dan 3 gün önce yenisi ile değiştirilmiştir. Yer Döşeme keçesi Elmacıoğlu tarafından ücretsiz olarak karşılanmıştır. Halı bedeli işçilik ve nakliye olmak üzere halının toplam maliyeti yaklaşık 3.300 YTL. Dir. Belirli bir kısmı Dernek tarafından Kurban bayramında ödenmek üzere vadeli alınmıştır. İlgilenenlerin dernek ile irtibata geçmesini temenni ediyoruz.

ALLAH HAYIRLI EYLESİN
31.10.2007 günü Köyümüz halkından Hasan Hüseyin GÜRGEN'in oğlu Murat GÜRGEN Yıldırım Köyünden nişan oldu ALLAH geçim ve mutluluk versin.
ALLAH HAYIRLI EYLESİN
Köyümüzden bu yıl kasım ve aralık aylarında Hacca tam YİRMİ kişi gidecektir. İlk kafile 18 Kasım Pazar günü hareket edecektir. Köyümüzden hacca giden Muzaffer PALA’ ya en genç yaşta hacca gitmek nasip olmuştur.
Ali DÖNMEZ,  Gülnar DÖNMEZ,  Fatma DÖNMEZ, Ahmet DÖNMEZ
Yakup ÖZMEN, Pembe ÖZMEN
Duran AKIN,  Kadem AKIN
Hasan ÇAMAĞAÇ,  Rakibe ÇAMAĞAÇ
Emrullah GÜNDOĞAR,  Meryem GÜNDOĞAR
Hüseyin KENÇER,  Fahriye KENÇER
Zehra PALA, Nejdet PALA, Muzaffer PALA
Yıldız GÜNBAY, Şevkiye GÜNBAY
Lütfi TÜRKOĞLU
ALLAH RAHMET EYLESİN
01.09.2007 Cumartesi günü Köyümüz halkından Hacı Hüseyin ÖZRTÜK Hakkın rahmetine kavuşmuştur. ALLAH yakınlarına ve sevenlerine sabrı Cemil versin.
22.08.2007 günü Köyümüz halkından Ramazan KAÇMAZ’ın kızı Özlem KAÇMAZ’ın düğünü oldu ALLAH geçim ve mutluluk versin.
  02.08.2007 günü Köyümüz halkından Mümün GÜLDİKEN’in hanımı Fadik GÜLDİKEN Hakkın rahmetine kavuşmuştur. ALLAH yakınlarına ve sevenlerine sabrı Cemil versin. Köyümüze ilmi ve tarihi araştırma yapmaya gelen çalıştığı Üniversitede Makale yayınlamak için bu çalışmaya baş vuran Ankara'dan köyümüze kadar gelen Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Şebnem PALA GÜZEL hanım' a ve eşi Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cemal GÜZEL bey' e köyümüz adına sonsuz teşekkür eder çalışmalarında başarılar diler ve  Hayatlarında en güzel mutluluklar temenni ederiz.
Köyümüz halkından Yaşat ÇAMAĞAÇ' ın torunu Mehmet ÇAMAĞAÇ' ın oğlu Reşat ÇAMAĞAÇ' ın 25.08.2007 günü Kayseri' de düğünü olacaktır ALLAH hayırlı ve mübarek eylesin ALLAH geçim versin Köyümüz halkından Süleyman ÖZKAN'ın oğlu Özcan ÖZKAN'ın 25.08.2007 günü Bünyan ve Karacaören' de düğünü olacaktır ALLAH hayırlı ve mübarek eylesin ALLAH geçim versin
Köyümüz halkından Ramazan ÇAMAĞÇ' ın torunu İrfan ÇAMAĞAÇ' ın oğlu Onur ÇAMAĞAÇ' ın 25.08.2007 günü İstanbul' da düğünü olacaktır ALLAH hayırlı ve mübarek eylesin ALLAH geçim versin Mustafa YALÇINKAYA' nın kızının 03.08.2007 Çarşamba günü dünya evine giriyor ALLAH hayırlı ve uğurlu eylesin Allah geçim versin.
Mustafa POLAT' ın oğlu Alper Polat ile Şaban ALTINTAŞ' ın kızı Seçil ALTINTAŞ 28 Temmuz ve 29 Temmuz günlerinde dünya evine giriyorlar ALLAH hayırlı ve uğurlu eylesin Allah geçim versin düğünleri Bünyan Yenice Mahallesindeki düğün salonunda olacaktır. 17.07.2007 salı günü Bülent Özcan' ın oğlu Ramazan ÖZCAN' ın sünnet düğünü Tuana düğün salonunda yapıldı ALLAH düğününe nasip eylesin
  Köyümüz halkından Bünyan'da Eski Tekel Müdürlüğü yapan Harun ÖZGENÇ 13.07.2007 Cuma günü rahatsızlığı sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur 01.07.2007 pazar günü Duran AKIN' ın oğlu Adil AKIN Sait DÖNMEZ' in kızı Nilay DÖNMEZ ile nişanlanmışlardır  Allah geçim versin
Köyümüz halkından Ebubekir BALCI' nın Kayınvalidesi 1943 doğumlu Ayşe BALCI 04.06.2007 tarihinde rahatsızlığı sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Köylülerimizin katkıları ve dernek olarak köyümüzün camisinin aktarılması tamamlanmıştır. Minarenin yan tarafından kadınlara ayrı giriş ve çıkış kapısı yapılarak daha güzel olmuştur. Cami ve çevre düzenlemesi yeni tuvalet yapılması.
    Köyümüz halkından Mustafa ÇINAR 14.05.2007 tarihinde rahatsızlığı sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Köylülerimiz tarafından sevilen şen şakrak ve sevecen birisiydi. Sayidin Mustafa olarak bilinen sağlık Müdürlüğünden emekli olan 22.03.1948 doğumlu 59 yaşında Rahmetlik olmuştur.
13.05.2007 pazar günü Hüseyin Gürgen'in torunu Tuğba' nın düğünü oldu Allah geçim versin
03.05.2007 Perşembe günü Süleyman ÖZKAN'ın oğlu Özcan ÖZKAN Bünyan dan Harun Beyin Kızı ile nişanlanmışlardır  Alllah geçim versin
28.04.2007 Cumartesi Ramazan  Kaçmazın Kızı Nişan olmuştur. Alllah geçim versin 05.05.2007 Cumartesi günü Köyümüz sakinlerinden Ramazan Ali DÖNMEZ'in kızının düğünü oldu ALLAH geçim versin
28.04.2007 Cumartesi günü Köyümüz sakinlerinden Bekir ÖZTOPRAK'ın oğlu Coşkun ÖZTOPRAK'ın düğünü oldu ALLAH geçim versin 14.04.2007 Cumartesi günü Ramazan DÖNMEZ'in İlkay adında kız çocuğu olmuştur. Allah analı Babalı büyütsün

DİVAN TUTANAĞI

 Karacaören köyü yardımlaşma ve güzelleştirme derneği olağan genel kurul toplantısını yapmak üzere dernek binasında 22.04.2007 pazartesi günü saat 14.30’ da toplanmıştır.
            Divan Başkanlığına Kerim TORUN, Katip Üye Levent SÜTÇÜ, İsmail KILINÇ olarak oy birliği ile seçilmiştir.
            Gündemdeki maddeler görüşülmeye geçildi.
1-     Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu
2-     Yoklamaya geçildi üyeler hazurun listesindeki isimlerin karşısına imza attılar.  10 üyenin mevcut olduğu tespit edilerek diğer maddeler geçildi.
4-     Yönetim Kururlu Faaliyet raporu okundu ve genel kurulun oylarına sunuldu ve ittifakla kabul edildi.
5- Yönetim Kururlu Faaliyet raporu okundu ve genel kurulun oylarına sunuldu ve ittifakla kabul edildi.
6-     Yeni yönetim kurulu açık oy birliği ile seçilmiştir.
 YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELE

YEDEK ÜYELER

1- Hüseyin ÖZKAN (Başkan) 1- İsmail İBİLİ
2- Hüseyin BALCI (Başkan Yrd) 2- Hasan PALA (İsmail Oğlu)
3- Sait DÖNMEZ 3- Mustafa SARIKAYA
4- H.Hüseyin BABAYİĞİT 4- Hüseyin ULUTÜRK
5- Hasan KESKİN 5- Sadettin DÖNMEZ

 Denetim Kurulu yapılan genel kurulda aşağıda belirtilen şekilde oy birliği ile seçilmiştir. 

DENETİM KURULU

ASİL ÜYELER

YEDEK ÜYELER

1- Hüseyin PALA 1- Servet ÇAMAĞAÇ
2- Mustafa PALA (Mehmet oğlu) 2- Emrullah KENÇER
3- Duran Akın 3- Hasan İBİLİ

 8- Dilek ve temennilerde söz alan olmadı.
Divan başkanı toplantının huzur içerisinde olduğundan dolayı genel kurula teşekkür konuşması yaptı. Toplantı 16.30’ da sona erdi.

 DİVAN BAŞKANI                KATİP ÜYE                  ÜYE  

              Kerim TORUN                Levent SÜTÇÜ        İsmail KILINÇ
DUYURU
15 Nisan Pazar günü saat 14.30 da Karacaören Köyünde Dernek binasında.
Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı için dernek üyeleri toplanmış olup çoğunluk sağlanamadığı için tutanak tutularak.
Çoğunluk sağlanamadığı için aynı yer ve aynı saate çoğunluğa bakılmaksızın 22.04.2007 pazar günü toplantı yapılacaktır.
DUYURU
15 Nisan Pazar günü saat 14.30 da Karacaören Köyünde Dernek binasında.
Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı yapılacaktır. İlgilenenlerin, köylülerimizin ve üyelerimizin genel kurula katılmalarını bekliyoruz.
Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 22.04.2007 pazar günü aynı yer ve aynı saate çoğunluğa bakılmaksızın toplantı yapılacaktır.

 

HAYIRLI OLSUN
Serdar UÇAN'ın kız çocuğu olmuştur. Allah analı Babalı büyütsün.
HAYIRLI OLSUN
Mehdi UÇAN ikinci evliliğini gerçekleştirmiştir. Allah Geçim versin
ALLAH RAHMET EYLESİN
Köyümüz halkından Selim ABRAVCI 27.01.2007 Cumartesi günü Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi Talas mezarlığına defnedilmiştir.

KARACAÖREN KÖYÜ KALKINDIRMA YARDIMLAŞMA ve GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ

Hesap Numarası : Bünyan Ziraat Bankası : 46450639-5001
Vergi Hesap No Bünyan Vergi Dairesi : 5070688195
Dernek Telefon No : 0352 7425518     Başkan Cep : 0536 8948731

KARACAÖREN KÖYÜ KALKINDIRMA YARDIMLAŞMA ve GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ

Kurban Bayramının ikinci günü saat 14.00 te Genel Kurul yapılacak olup Yeni Yönetim Kurulu Oluşturulacaktır üyelerin ve halkın katılması önemle duyurulur.

KÖYÜMÜZÜN DERNEĞİNİN GENEL KURULU YAPILDI
DİVAN TUTANAĞI

 Karacaören köyü yardımlaşma ve güzelleştirme derneği olağan genel kurul toplantısını yapmak üzere dernek binasında 01.01.2007 pazartesi günü saat 14.30’ da toplanmıştır.
            Divan Başkanlığına Kerim TORUN, Katip Üye Levent SÜTÇÜ, İsmail KILINÇ olarak oy birliği ile seçilmiştir.
            Gündemdeki maddeler görüşülmeye geçildi.
1-     Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu
2-     Yoklamaya geçildi üyeler hazurun listesindeki isimlerin karşısına imza attılar. Buna göre 63 üye olup 34 üyenin mevcut olduğu tespit edilerek diğer maddeler geçildi.
3-     Geçici yönetim kurulu faaliyet raporunu okudu. Genel kurul tarafından ibra edildi.
4-     Bütçe hazırlandığı şekli ile genel kurulun oylarına sunuldu ve ittifakla kabul edildi.
5-     Gayri menkul alım satımında bağış veya vasiyet yolu ile intikal veya takas yapmada tapuda tescil işlerinin yapılabilmesi için yönetim kurulan yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
6-     Üyelerin önerisi üzerine Karacaören nüfusuna kayıtlı olmayanların derneğimize kayıtları kabul edilmeyeceği oy birliği ile kabul edilmiştir.
7-     Yeni yönetim kurulu açık oy birliği ile seçilmiştir.

 YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELE

YEDEK ÜYELER

1- Hüseyin ÖZKAN (Başkan) 1- İsmail İBİLİ
2- Hüseyin BALCI (Başkan Yrd) 2- Hasan PALA (İsmail Oğlu)
3- Sait DÖNMEZ 3- Mustafa SARIKAYA
4- H.Hüseyin BABAYİĞİT 4- Hüseyin ULUTÜRK
5- Hasan KESKİN 5- Sadettin DÖNMEZ

 Denetim Kurulu yapılan genel kurulda aşağıda belirtilen şekilde oy birliği ile seçilmiştir. 

DENETİM KURULU

ASİL ÜYELER

YEDEK ÜYELER

1- Hüseyin PALA 1- Servet ÇAMAĞAÇ
2- Mustafa PALA (Mehmet oğlu) 2- Emrullah KENÇER
3- Duran Akın 3- Hasan İBİLİ

 8- Dilek ve temennilerde söz alan olmadı.
Divan başkanı toplantının huzur içerisinde olduğundan dolayı genel kurula teşekkür konuşması yaptı. Toplantı 16.30’ da sona erdi.

DİVAN BAŞKANI                KATİP ÜYE                  ÜYE  

              Kerim TORUN                Levent SÜTÇÜ        İsmail KILINÇ